آشنایی با زبان اسپانیایی

زبان اسپانیایی یا کاستیلی ، زبانی از خانواده زبان های رومی و یکی از پرگویشورترین زبان های جهان می باشد . زبان اسپانیایی ، دومین زبان پرتکلم جهان پس از زبان چینی است و بزرگترین کشور اسپانیایی زبان از نظر تعداد گویشوران کشور مکزیک می باشد . لازم به ذکر است که در کشور آمریکا حدود 16 درصد از جمعیت به زبان اسپانیایی صحبت می کنند و زبان اسپانیایی زبان دوم کشور می باشد.


تاریخچه زبان اسپانیایی

زبان اسپانیایی کاستیلی در اواخر قرن سوم قبل از میلاد توسط رومی ‌ها وارد شبه جزیره ایبری شد و پس از مدتی بیشتر زبان‌ های بومی آن منطقه مانند باسکی را کنار زد. زبان اسپانیایی از گروه رومی زبان ‌های ایتالیک یا لاتین می ‌باشد و از اسپانیا و از طریق سیاست ‌های استعماری پادشاهی اسپانیا در قرون وسطی و مناطق تحت سلطه مانند آمریکای لاتین و برخی نقاط قاره آفریقا و آسیا کشیده شد . زبان اسپانیایی مدت ‌ها تحت فشار زبان عربی به سر می ‌برد و واژگان بی شماری را از زبان عربی پذیرفته ‌است.

زبان اسپانیایی ، زبان رسمی بیش از یک میلیارد نفر از مردم جهان در 45 کشور است. با توجه به پیوند تاریخی – مذهبی که بین جهان اسلام و کشور اسپانیا در گذشته وجود داشته است و برقراری فرهنگی بین کشورهای اسلامی و اسپانیا، آموزش زبان اسپانیایی از اهمیت خاصی برخوردار می باشد . این زبان با طول دوره تحصیلی 4 سال برای دانش آموزانی که آن را انتخاب می کنند جذابیت های خود را دارد. درباره زبان اسپانیایی می توان گفت که این زبان ، زبان مادری فرد نیست و برای موفقیت خود فرد باید علاقه و انگیزه ای بالا داشته باشد و در مقابل نارسایی ها به خاطر عدم ارتباطات فرهنگی و … دچار سردی و یأس نشود به هر حال کشور به دانشجوی این رشته نیاز دارد.


الفبای زبان اسپانیایی

اگر فردی الفبای زبان انگلیسی ، فرانسه ، آلمانی و دیگر زبان های اروپایی را بداند آموختن الفبای زبان اسپانیایی نیز برای وی آسان است. دلیل این مسئله شباهت زیاد زبان های اروپایی به یکدیگر می باشد . براساس Real Academia Española که منبع اصلی زبان اسپانیایی رسمی است حروف الفبای زبان اسپانیایی عبارتند از : a, b, c, d, e, f, g, h, i, j, k, l, m, n, ñ, o, p, q, r, s, t, u, v, w, x, y, z . به عبارت دیگر این الفبا شامل ۲۷ حرف است که با انگلیسی در داشتن حرف ñ متفاوت می باشد . جالب است بدانید که در سال ۲۰۱۰ دو حرف دیگر به الفبای اسپانیایی اضافه شده اند که دو حرف ch و ll هستند . معمولا حروف صدا دار زبان اسپانیایی با یک خط در بالای آنها نوشته می شوند که نشان از داشتن استرس می باشد ولی باید توجه داشت که این حروف یک حرف جدا محسوب نمی شوند.


چند نکته در مورد زبان اسپانیایی

در این قسمت چند نکته در مورد زبان اسپانیایی می تواند کمک بزرگی برای یادگیری بهتر این زبان باشند.این نکات زبان اسپانیایی جنبه کلی دارد و برای تمامی سطوح قابل استفاده است.

  • منحصرا در زبان اسپانیایی از علامت سوال و تعجب برعکس استفاده می شود.
  • زبان اسپانیایی یکی از فونتیک ترین زبان های دنیا می باشد.
  • برخی اوقات روی حروف صدادار زبان اسپانیایی یک خط کج قرار می گیرد.
  • در زبان اسپانیایی علاوه بر علامت نقل قولی که در زبان اسپانیایی استفاده می شود از علامت های دیگری نیز برای نقل قول استفاده می نمایند.
  • زبان اسپانیایی کلمات مخفف زیادی دارد.
  • در نامه های اسپانیایی از کاما برای در قسمت Greeting استفاده می گردد.
  • کلمات اسپانیایی از یک حرف آغاز می شوند و طولانی ترین کلمه زبان اسپانیایی ۲۴ حرف دارد.
  • حروفی که در انگلیسی معمولا با حرف بزرگ نوشته می شوند همیشه در اسپانایی این طور نمی باشند.

اسپانیایی، زبانی آسان برای یادگیری

اسپانیایی زبانی بسیار روان، شیرین و آسان برای یادگیری می‌باشد. به طور مثال اسپانیایی هزاران کلمه ی مشترک با انگلیسی دارد که در صورت تسلط به انگلیسی کار شما بسیار ساده تر خواهد بود. گرامر اسپانیایی بسیار ساده و راحت است، به علاوه ی آن، اسپانیایی دقیقا همانطور که نوشته میشود، خوانده می شود. اسپانیایی زبانی شیرین و آهنگین است که یادگیری آن میتواند، پنجره ای نو به سمت فرهنگ و زندگی ای نو باشد!


منبع : https://atiyeafarinan.com و https://virgool.io